Bu Kavga Yıllar Boyunca Unutulmaz: Real Madrid-Partizan Maçında Parke Savaş Alanına Döndü!

Turkish Airlines EuroLeague’de Play-Off serisi ikinci maçında Real Madrid ile Partizan karşı karşıya geldi. Zeljko Obradovic yönetimindeki Partizan deplasmanda öndeyken bir anda ortalık savaş alanına döndü. Maçın bitmesine 2 dakika kala çıkan kavga Euroleague tarihinde görülen en büyük kavgaydı.

Wizink Center’da oynanan karşılaşmanın tamamlanmasına 2 dakika kalmışken Real Madridli Sergio Llull’un Kevin Punter’a yaptığı faul bir anda ortamı savaş alanına çevirdi.

Real Madrid’den Guerschon Yabusele’nin Partizan’lı Dante Exum’u kündeyle yere sermesi ise gecenin en can sıkıcı sahnelerinden birisiydi.

Partizan Kulüp Doktoru Moma Jakovljevic, sporcusunun neredeyse boynunun kırılabileceğini, rakip oyuncunun bu hareketi sebebiyle hapse atılması gerektiğini savundu.

Real Madrid – Partizan karşılaşmasında yaşanan kavga?

Yaşanan olayların ardından Dante Exum değnekle Madrid’den ayrıldı.

Real Madrid-Partizan maçında çıkan kavgaya verilen fauller ve ekleri:

Guerschon Yabusele – DiskalifiyeDante Exum – DiskalifiyeKevin Punter – Sportmenlik dışı faul, diskalifiyeSergio Llull – Sportmenlik dışı faulMario Hezonja – DiskalifiyeDzanan Musa – DiskalifiyeGabriel Deck – DiskalifiyeJames Nunnally – DiskalifiyeMathias Lessort – DiskalifiyeNigel Williams-Goss – Diskalifiye, kavgaAnthony Randolph – Diskalifiye, kavgaRudy Fernandez – Diskalifiye, kavga Alberto Abalde – Diskalifiye, kavgaAdam Hanga – Diskalifiye, kavgaSergio Rodriguez – Diskalifiye, kavgaTristan Vukcevic – Diskalifiye, kavgaAleksa Avramovic – Diskalifiye, kavgaAlen Smailagic – Diskalifiye, kavgaIoannis Papapetrou – Diskalifiye, kavgaUros Trifunovic – Diskalifiye, kavgaDanilo Andjusic – Diskalifiye, kavgaYam Madar – Diskalifiye, kavgaReal Madrid benchi – Teknik faul, bench kavgasıPartizan benchi – Teknik faul, bench kavgası

Kaynak: Twitter Do Deka

Karşılaşmanın ardından Partizan’da yaşanacaklar konusunda endişeli olan Zeljko Obradovic şunları söyledi:

‘Tüm Belgrad halkını sakinleştirmeliyim. Basketbol hakkında konuşmamızı istiyorum, kavga hakkında değil. Burada arkadaşlarım var ve herkese saygı duyuyorum. Belgrad’a vardığımızda Real Madrid’i karşılayacak olan herkesi sakinleştirmeye çalışacağım. Bir şey yapmalarına izin vermeyeceğim. Bunu her gün tekrarlayacağım. Basketbol hakkında konuşmamız gerekiyor.’

Yaşananlar hakkında yorum yapan Errick McCollum, Real Madridli basketbolcuların otellerinden ayrılmamaları gerektiğini söyledi.

Yabusele’nin yaptığı çirkin hareketi görünce insan gerçekten yaşanacak olanlar konusunda endişeleniyor…

Yaşanan olaylar hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir