FETÖ birden eski defteri açtı… Tuncay Özkan üzerinden 95 milyon dolarlık vurgun… O video delil gösterildi

FETÖ’nün finansörlerinden firari Fetöcü Akın İpek, sosyal medya hesabından CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ile ilgili paylaşımlarda bulundu.

Akın İpek, şunları yazdı:

“TMSF’de bulunan Koza İpek şirketlerinden, Tuncay Özkan’a, İstanbul 10. Asliye Mahkemesi 50 ile 95 Milyon Dolar aktarılması için tezgah kuruldu. Bu parayı halka açık olan İpek enerji (ipeke) ve Koza Anadolu (Kozaa) şirketlerinin küçük yatırımcısına ödetecekler.

Hiç bir kurumu (TMSF dahil) itham etmiyorum, kurumların içindeki namussuz yapıyı ihbar ediyorum. Bu pislik ortaya saçıldığında bu paradan kimlerin pay alacağı da ortaya çıkacaktır. Dilerim bir an önce ortaya çıkar ve ilgisiz insanların üzerine sıçramaz.

İtiraz edilen bilirkişi raporu, (bilirkişiler hakkında suç duyurusu talebine rağmen) tekrar aynı “bilirkişilere” gönderilmiş, Tuncay Özkan ekibine transfer edilecek para miktarı daha da büyütülerek; 95.440.000 USD ye çıkarılmış.

Gerçekler ile ilgilenen Hukukçular ve Medya mensupları için dava dosyası: İSTANBUL 10. ASLİYE TİCARET MAHKEMESi ESAS NO : 2017/976 Esas (Birlesen dosya: Istanbul 4. Asliye Ticaret Mahkemesi 2022/441)

Kanalturk satış sürecini raporları ile http://akinipek.info da yayınladım. Çomaklı raporu gibi olan “bilirkişi raporuna” göre: TGRT (bugün kü FOX TV ) satıldığı tarihte izlenme oranı 4.6. İken; satıldığı tarihte izlenme oranı 0.2 olan Kanaltürk aynı değerde imiş…

Koza grubu 2008 de Kanaltürk ü satın aldıktan sonra, 2016 yılına kadar 100 milyon dolardan fazla yatırım yaptı ve izlenme payını 0.2 den 2.4 e kadar çıkarttı. Değer artışı Koza grubunun başarısıdır. Tuncay ve ekibi ile uzaktan yakından ilgisi yok.”

Akın İpek, Tuncay Özkan’ın kendisine teşekkür ettiği bir konuşmayı da paylaşarak, “Tuncay’ın tüm ülkenin gözü önünde yaptığı bu konuşma olmasa, kimbilir daha ne yalanlar uyduracaktı… Bu organize soygun işlerinin içinde olanların utancından sokağa çıkmaması gerekir ama, nerde” ifadelerini kullandı.

İŞTE O VİDEO:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir