CHP lideri Özel: ‘O gün atılan imzalar şehitlere engel oldu mu’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Özgür Özel, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Pençe-Kilit harekatı bölgesinde 9 askerin şehit olmasına ilişkin iktidara tepki gösteren Özel’in açıklaması şu şekilde:

“İktidar uyarıları dinlemek yerine alışılmış bu haberlerde ezberlerini tekrar etmeye devam etti. Son bir ayda şehit olan 25 askerimizden 23’ü Pençe Kilit bölgesinden. Biz Meclis’in toplanmasını talep ettik. Sorumluluk makamında oturanlara sorumluluklarını hatırlattık. 26 Aralık’taki grup toplantımızda ‘Artık yeter’ dedik, ne yapılacaksa yapılsın dedik. Sorduğumuz sorulara hiçbir yanıt alamadık.

Onlarla aynı metne imza atmadık, onların sorumluluğunu hafifletme oyununa gelmedik. Kendi bildirimizi kaleme aldıık ve yayınladık.

‘ATILAN İMZALAR ŞEHİTLERE ENGEL OLDU MU?’
O gün imza attınız, CHP’ye terör örgütünü koruyormuş muamelesi yapacak kadar hadsizleştiniz. Yandaşlarınızı sosyal medyada, hatta kutsal ibadethanede üzerimize saldınız. Peki şimdi ne oldu? O gün atılan imzalar dün akşamki şehitlere engel oldu mu?

Biz evlatlarımızın kanı yerde kalmasın demek yerine kanları akmasın diyoruz. Konforlu kaloriflerli evlerinden tweet atmakla olmuyor. -14 derecede can veriyor o çocuklar.

Şehidimizin Kahramanmaraş’taki evi… Müslüm Özdemir’in ailesinin çadırda yaşadığını Vali Beye yalanlatıyorlar. Ev yok, konteyner var, konteyner buz gibi ve mecburen çadırın içini ısıtarak çadıra geçen bir şehit ailesi. Şehit ailesinin içinde bulunduğu durum ortaya çıkınca çadıra bayrak asmaktan utanmışlar, hemen dezenformasyon diyorlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir