İngiltere’de patlama: Devasa ateş topu gökyüzünü aydınlattı

İngiltere’nin Oxford şehrinde ‘bomba’ paniği yaşandı. Sosyal medyada ve haber sitelerinde yayılan görüntülerde ‘devasa ateş topunun gökyüzünü aydınlattığı” belirtildi. Patlamanın nedeninin bir geri dönüşüm tesisindeki biyogaz tankına yıldırım düşmesi olduğu açıklandı.

AA’nın aktardığına göre yenilebilir enerji alanında faaliyet gösteren “Severn Trent Green Power” şirketinden yapılan açıklamada “Bu akşam Oxfordshire, Yarnton yakınlarındaki Cassington tesisimizde bulunan biyogaz tankına yıldırım isabet etmesi sonucu patlama meydana geldi.” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, geri dönüşüm tesisindeki patlamada kimsenin zarar görmediği belirtilerek, “Hasarın en kısa sürede değerlendirilebilmesi için sahanın güvenli olduğundan emin olmak üzere acil servis ekipleriyle birlikte çalışıyoruz.” dendi.

İngiliz basınında, Oxford yakınlarında yıldırım düşmesi sonucu patlama meydana geldiği ve devasa ateş topunun gökyüzünü aydınlattığı haberleri yer almıştı.

Bölge sakinleri, akşam saatlerinde yaşanan patlamanın ardından çıkan yangının görüntülerini sosyal medyada paylaşmıştı.

İngiliz Meteoroloji Kurumu (Met Office), gün içerisinde Oxfordshire’da yerel saatle 02.00’ye kadar gök gürültülü fırtına ve şiddetli yağmur beklendiğini belirterek, sarı kodlu hava uyarısı yapmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir