Petro’dan son dakika İsrail açıklaması! Biden ve İsrail halkına çağrı

Son dakika Gustavo Petro haberleri: Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, İsrail’in Filistin’deki katliam saldırılarının şiddetlenmesinin ardından ABD Başkanı Joe Biden’a çağrıda bulundu.

PETRODAN, BIDEN’A SOYKIRIM ÇAĞRISI

Cumhurbaşkanı Petro, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Başkan Biden’ın Gazze’deki soykırımın durdurulması için hızlı hareket etmesi gerekiyor. Yaklaşımı doğrudur: İsrail halkı, mevcut hükümetini değiştirmeli ve iki egemen devletin varlığına dayanan mutlak barış yolunu açmalıdır.” ifadelerini kullandı.

‘SOYKIRIMA KARŞI ÇIKTIĞIM İÇİN ŞER EKSENİNDE OLDUĞUM SÖYLENDİ’

Porto Rikolu ünlü rapçi “Residente” lakaplı Rene Perez Joglar’ın, Instagram’dan paylaştığı Filistin ile ilgili sözlerini de aktaran Petro, sanatçıya destek verdi.

Petro, “Filistin halkına uygulanan soykırıma karşı çıktığım için tarihin yanlış tarafında olduğum ve şer ekseninde olduğum söylendi. Herodes’in bombalarıyla (İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu kastederek) parçalanan 8 bin çocuğu katlettiklerinde bu duruma sessiz kalanların yüreklerine ne olacak?” diye sordu.

Porto Rikolu sanatçı Residente, Filistin’de “korkunç” bir soykırımın yaşandığını belirtmiş, bu yıl piyasaya çıkması beklenen albümünü erteleme kararı aldığını açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir